Coś na uświadomienie

Często mówi się, że obecnie produkowane samochody nie są takie jak dawniej. Ostatnio trochę nad tym myślałem i doszedłem do paru wniosków, które mogą przetrzeć oczy wielu osobom.

Pierwszą myślą jest to, iż obecnie podróżuje się znacznie częściej samochodem przez co przebiegi są sporo wyższe, co potęguję eksploatację auta. Teraz samochody w ciągu roku pokonują trasę, którą kiedyś pokonywały blisko przez 5 lat. Dodatkowo osiągamy znacznie większe prędkości co również powoduję szybsze zmęczenie materiału. Rozwijając myśl – często ktoś kupuje samochód sprowadzony zza granicy i widzi na liczniku 80 tysięcy km, a i tu nagle lawinowo wszystko zaczyna się psuć, i pierwsza myśl jest taka: „Jakie dziadostwo teraz robią!”, ale kupujący nie wie, że tak naprawdę ten samochód może mieć 50…100… czy nawet 200 tysięcy km więcej, co już wiele tłumaczy…

Kolejną sprawą jest fakt, iż praktycznie w tej samej cenie co kiedyś, otrzymujemy znacznie bogatsze wyposażenie, co również ma wpływ na to, że gdzieś trzeba trochę zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niezależny magazyn motoryzacyjny