Kontakt

Bogusław Madej

czterykolkabogusia@onet.pl

 

9 komentarzy do “Kontakt”

 1. Witam serdecznie
  Jestem w posiadaniu renault captur 2014r. silnik benzynowy,skrzynia automatyczna. Moje pytanie brzmi ,gdzie i w jaki sposób można włączyć przycisk do jazdy w zimie (płatek śniegu ).

  1. Witam, z tego co mi wiadomo w Skodzie Octavii I przycisk włączający kontrole trakcji oznaczony jest jako ESP lub ASR i powinien znajdować się nad radiem. Pozdrawiam

 2. Witam,

  Jestem przed zakupem auta używanego od handlarza. Handlarz wystawia fakturę vat-marża. Po przeczytaniu Pana artykułu przeszedł mnie lekko mówiąc zimny dreszcz czy to aby bezpieczne.

  Jak ustrzec się lub sprawdzić czy auto ma opłacony VAT? Czy jeżeli sprzedający udostępni mi kopię faktury za którą kupił auto to czy to wystarczy? Co jeżeli sprzedający kupił auto z jakiegoś niemieckiego komisu i sytuacja nie jest do końca znana?

  1. Witam, temat jest niestety bardzo skomplikowany, jeśli jeszcze Pan nie czytał to proszę przeczytać ten artykuł (link do artykułu, proszę go skopiować i wkleić do przeglądarki), tu jest wszystko dobrze opisane:

   https://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/linki-do-artykuow-o-sprowadzonych.html

   Ja ze swojej strony dodam, że jeszcze istotną sprawą jest wartość pojazdu. Jak zagłębiałem się w temat to dostałem informację, że przekręty na Vacie ścigane się od jakiejś kwoty, która co roku się zmienia, i jeśli wartość Vat pojazdu jej nie przekracza, to w sprawie takiego samochodu nie będzie wszczynane postępowanie. Jednakże to nie jest potwierdzona informacja ale może Pan zadzwonić do Urzędu Skarbowego i się upewnić. Takie sprawy przedawniają się po 5 latach.

   Przepraszam, że w ten sposób Panu daję odpowiedź ale jak już wspomniałem temat jest ciężki, a umiejętność kombinowania handlarzy nie znają granic.

   Postaram się czegoś więcej dowiedzieć w tej sprawie i ewentualnie do Pana napiszę. Jeśli jeszcze miałby Pan jakieś pytania to oczywiście chętnie odpowiem.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niezależny magazyn motoryzacyjny