Mazda RX-VISION najpiękniejszym modelem koncepcyjnym

logorxvision_screen

  • Nowy sportowy samochód koncepcyjny Mazdy zdobył główną nagrodę francuskiego Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego (Festival Automobile International)
  • Mazda RX-VISION będzie prezentowana na wystawie w kompleksie Hôtel National des Invalides w Paryżu do 31 stycznia

07_rx-vision_h_screen02_rx-vision_h_screen08_rx-vision_h_screen10_rx-vision_h_screen15_rx-vision_h_screen05_rx-vision_h_screen13_rx-vision_h_screenvision2_screen

Mazda RX-VISION, emocjonujący model napędzany silnikiem rotorowym, otrzymała nagrodę 31. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku”. Ikuo Maeda, główny projektant Mazdy, odebrał we wtorek wieczorem nagrodę wraz z Kevinem Ricem – dyrektorem ds. designu w Europie, Julienem Montoussem – jego odpowiednikiem w regionie Ameryki Północnej oraz projektantem Mazdy – Norihito Iwao.

To kolejne wyróżnienie dla globalnego działu projektowego Mazdy, który we wrześniu odebrał trzy nagrody w konkursie Automotive Brand Contest 2015, w tym prestiżową nagrodę „Zespół Roku”. Mazda RX-VISION została nominowana obok Bentleya Exp10 Speed 6, Peugeota Fractal oraz Porsche Mission E. Mazda stanęła na podium razem z tym ostatnim.

Zaprezentowana premierowo na salonie Tokyo Motor Show 2015 w listopadzie, RX-VISION jest przykładem ducha rywalizacji Mazdy. Ten najnowszy model koncepcyjny jest ekspresyjnym wyrazem  koncepcji stylistycznej „KODO – Dusza Ruchu”. Gładko przechodzące linie podkreślają sportowy charakter, przy jednoczesnym składaniu hołdu bogatemu dziedzictwu Mazdy w produkcji samochodów z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś. W istocie: kompaktowy układ napędowy z silnikiem Wankla pozwala na znaczne obniżenie pokrywy silnika. Fani marki z pewnością chcieliby, aby to dzieło trafiło do produkcji.

RX-VISION będzie prezentowana na wystawie samochodów koncepcyjnych Festival Automobile International w Paryżu w kompleksie Hôtel National des Invalides do 31 stycznia. Nagroda za koncepcję trafia do samochodu, który najlepiej uosabia kreatywność i nowe trendy. Jest to jedna z czterech głównych nagród w tej corocznej imprezie, a zwycięzcy wybierani są przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów ze świata sportów motorowych, architektury, mody i designu.

Mazda RX-VISION: wybrane dane techniczne

Liczba miejsc 2
Całkowita długość × szerokość × wysokość (w mm) 4389 × 1925 × 1160
Rozstaw osi (w mm) 2700
Silnik SKYACTIV-R
Układ napędu Silnik z przodu, napęd na tylne koła
Rozmiar opon (przód / tył) 245/40 R20 / 285/35 R20
Rozmiar felg (przód / tył) 20 × 9,5J / 20 × 11J

Niezależny magazyn motoryzacyjny